Ahmet Hakan’dan Bakan Bozdağ’a: Yaşam tarzı farkını öne çıkarmak yerine projeleri anlatmak, partilerine daha kıymetli bir katkı sağlar

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın 14 Mayıs akşamı için “Ya şampanya ya secde” karşılaştırması yapmasını ve “Ailenizi Kılıçdaroğlu’na mı Erdoğan’a mı emanet edersiniz” diye sormasını yorumladı. 

Hakan yazısında AKP’nin bir kitle partisi olduğunu; tek bir yaşam tarzına indirgenemeyeceğini belirterek şunları kaydetti:

“AK Parti gibi bir kitle partisi adına konuşan her konuşmacının… Farklı yaşam tarzlarından birini kucaklayan, diğerini dışlayan vurgular yapmak yerine tüm yaşam tarzlarını kucaklaması gerekir.

Hatta ve hatta yaşam tarzlarını falan bir tarafa bırakıp milletin tamamının geleceğine umutla bakmasını sağlayacak söylemlere yönelmesi gerekir.

Yani demem o ki… Bekir Bozdağ’ın da diğer AK Parti sözcülerinin de yaşam tarzı farklılıklarını öne çıkarmak yerine… Sadece son bir ayda hükümetlerinin hizmete soktuğu projeleri halka anlatmaları, partilerine çok daha kıymetli bir katkı sağlar.” 

Hakan, Bozdağ’ın “Aileni kime emanet edersin? Erdoğan’a mı? Kılıçdaroğlu’na mı?” çıkışı için de şu yorumu yaptı:

“Ailemi niye birilerine emanet edeyim ki abi? On beşinci yüzyılda mı yaşıyoruz? Aylarca sürecek Fizan yolculuğuna mı çıkacağım?

Nereden akla geliyor böyle şeyler? Çok mu kostüme film seyrediliyor? Fazla mı Doğu masalı okunuyor? Nedir? Ne oluyor? Hep bizde mi oluyor böyle saçmalıklar?”

TIKLAYIN – Bekir Bozdağ: Siz olsanız bir yere giderken ailenizi Kılıçdaroğlu’na mı, Tayyip Bey’e mi emanet edersiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir