Cübbeli Ahmet hoca seçim startını verdi: Neden Saadet

Cübbeli Ahmet hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü seçim startını verdi. Ünlü, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirirken ittifakın bir parçası olan Saadet Partisini de topa tuttu.

Ünlü “Yahu diyorum bu beş tane partide masa mı yok sandalye mi yok? Niye bu toplantılar son zamanlarda hep Saadet Partisi’nde oluyor” diye sordu. Cumhurbaşkanı aday ilanının da Saadet Partisi önünde yapılmasına dikkat çeken Ünlü, “Türkiye laiktir laik kalacak” sloganlarının Saadet Partisi’nin önünde atılmasından rahatsızlığını dile getirdi. “Saadetsizlik ancak böyle olur” diyen Ünlü Altılı Masayı HDP ile işbirliği yapmakla itham ettikten sonra HDP’nin PKK terör örgütüyle ilişkili olduğunu söyledi.

CHP lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’na ‘mücahit’ lakabının yakıştırılmasından da rahatsız olduğunu belirten Ünlü İstanbul Sözleşmesini de gündemine aldı. Sözleşmeyi geri getireceğini ilan eden CHP’ye yüklenen Ünlü bu sözleşmenin “kadınla kadının, erkekle erkeğin” ilişkisini meşrulaştıracağını iddia etti.

Yerel seçimlerde İstanbul’un AKP tarafından kaybedilmesini hatırlatan Ünlü konuşmasının sonunda yine Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’na yüklendi. Karamollaoğlu’nu HDP’yi savunduğunu söyleyen Ünlü Anayasa Mahkemesi’ni de eleştirdi.

Anayasa Mahkemesi (AYM), HDP’nin hazine yardımlarına geçici bloke konulmasına dair kararı kaldırmasına isyan etti. “Anayasa Mahkemesi’nin HDP’ye para iadesi karârına saygı duymuyorum.” diyen Ünlü, “Vergilerimizden bunlara giden paralar harâm zıkkım osun, çocuklarından çıksın.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir