Fikret Bila’ya Erdoğan’ın kuzeninden yanıt

Halk TV yazarı Fikret Bila bugünkü köşe yazısında 14 Mayıs seçimleri için hazırlanan milletvekili seçimlerini ele aldı.

“Bu seçim farklı” başlıklı yazısında “Önümüzdeki seçimin farklı bir seçim olduğunu unutmamak gerekir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde iktidara gelmek için yüzde 50 artı 1 oy gerektiği için en küçük partilerin bile kıymete bindiği bir süreç yaşanıyor. Muhalefet açısından bakarsak 6 Partiden oluşan Millet İttifakı ile Emek ve Özgürlük İttifakı’nın stratejik hedefi iktidarı sandıkta yenmek ve Türkiye için yeniden inşa sürecini başlatmak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde 1 oyun bile çok değerli olduğu düşünülürse stratejik hedefe ulaşmak için seçim öncesi en geniş koalisyonu oluşturmak bir zorunluluktu. Doğal olarak geniş koalisyon milletvekili listelerini de etkiledi.” sözlerine yer verdi.

Bila yazısını, sosyal medya hesabından “Millet İttifakı birleşerek ilerliyor. Ortak adaydan sonra ortak liste de tamam. Statejik hedef iktidarı değiştirmek. Bu nedenle ortak listede isimlere takılmadan hedefe kilitlenmek gerek. Seçimi kazanmanın yolu birleşmekten geçiyor. Başka yolu yok.” notuyla paylaştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KUZENİ YANIT VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kuzeni Super Haber’in sahibi Cengiz Er, sosyal medya hesabından Bila’nın mesajını alıntılayarak, “Fikret Abi’nin yandaşlığı da pek bir tatlı değil mi arkadaşlar? Biz beceremedik bu kadarını…” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir