Antalya sahilinde 5 günde 6 ceset bulundu

Antalya Aksu’da Kemerağzı Mahallesi turizm beldesi Kundu Acısu Deresi suyunun sahile karıştığı yerde babası Abdülaziz Güneş ile sahile balık tutmaya giden Deniz Güneş, yürüyüş yaparken sahilde bir ceset gördü. Abdülaziz Güneş, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbarla bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Ekipler, cesedin bir erkeğe ait olduğunu belirledi. Ceset, ekiplerin incelemesinin ardından Antalya Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

DHA’nın haberine göre Deniz Güneş, “Burada biraz geziniyordum, belki bir şeyler bulurum diye sonra olta attım. Yan tarafıma bir baktım, önce kütük sandım, sonra ceset olduğunu fark ettim. Sonra babamın yanına koştum. Sonra da polisi aradık” dedi. Abdülaziz Güneş ise “Biraz panik olduk. Baya uzun süre olmuş öleli. Çünkü sadece kemikleri vardı” diye konuştu.

Öte yandan çarşamba günü Antalya’nın Alanya ve Manavgat sahillerinde 1 çocuk ve 1 yetişkin cesedinin bulunmasının ardından dün de Manavgat’ta 2, Serik’te 1 ceset bulundu. Serik’in Kadriye Mahallesi’nde bulunan kadın cesedinin, Antalya’da 13 gün önce kaybolan Merve Şevval Elmas’a (18) ait olma ihtimali üzerine İstanbul’da yaşayan ailesi , DNA örneği alınması için Antalya’ya geldi. Son günlerde Antalya sahillerinde karaya vuran cesetlerin, bir kaçak göçmen teknesinin batmasından kaynaklanmış olabileceği üzerinde duruluyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir