I.S.S’yi seviyorsanız izlemeniz gereken 3 harika bilim kurgu aksiyon filmi

Sizi farklı dünyalara götürecek, adrenalin dolu sahneleri ve sürükleyici hikayeleri ile bu filmler, bilim kurgu tutkunlarının kesinlikle izlemesi gereken yapıtlar arasında yer alıyor.

Uzayda geçen filmler bir zamanlar oldukça nadirken, son yıllarda, özellikle gerçekçi CGI’nin ortaya çıkışı sayesinde bu tür filmler çok daha yaygın hale geldi. I.S.S., ekranlarımızı süsleyen en son uzay temalı gerilimlerden biri. Film, uluslararası uzay istasyonunda geçiyor ve Dünya’da ortaya çıkan bir çatışma sonrası hem ABD hem de Rusya ekiplerinin üssü kontrol altına alma emri almasıyla gelişen olayları takip ediyor.

I.S.S.’nin bu premisinden etkilendiyseniz ya da filmi izleyip beğendiyseniz, sizin için seçtiğimiz diğer harika uzay filmleri de aynı heyecanı yaşatabilir. Bu filmler tamamı uzayda geçiyor ve premisleri I.S.S.’deki kadar gerçekçi olmasa da, son yılların en az izlenen uzay gerilimlerinden üçü.

Ad Astra (2019)

Ad Astra, uzay filmleri arasında daha içe dönük yapımlardan biri olarak, 30 yıl önce bir göreve çıkan ve bir daha geri dönmeyen babasını kurtarmak için güneş sistemimizin en uzak noktalarına yolculuk yapmak zorunda kalan bir adamın hikayesini anlatıyor. Ad Astra, gerçek heyecan anları içermesine rağmen, uzayda yaşamanın nasıl olabileceğine dair daha gerçekçi tasvirler sunuyor, bunların arasında Ay’da bir Applebee’s bile var. Ancak her şeyden öte, Ad Astra, muhteşem sinematografisi ve Brad Pitt’in kariyerinin en iyi performanslarından birini sergilediği harika bir karakter çalışmasıdır (Evet, Quentin Tarantino’nun Once Upon a Time in Hollywood filmindeki çalışmasıyla eş değerde).

Ad Astra, Hulu üzerinden izlenebilir.

Sunshine (2007)

Danny Boyle’un vahşi, son derece eğlenceli ve derin anlamlı uzay destanı Sunshine, güneş sistemimizi güçlendiren yıldızı yeniden aktive etmek umuduyla bir nükleer bomba ile güneşe doğru gönderilen bir ekibin hikayesini anlatıyor.

Cillian Murphy, Michelle Yeoh, Rose Byrne ve Chris Evans gibi yıldız oyuncuları kadrosunda barındıran Sunshine, özellikle üçüncü perdede, güneşe takıntılı bir adamın gemilerine katılıp mürettebatı teker teker avlamaya başlamasıyla, uzayda geçen en çılgın filmlerden biri. Sunshine, kadrosu ve Danny Boyle’un arkasında topladığı harika ekip sayesinde gerçekten işe yarıyor.

Sunshine, Amazon Prime Video ve diğer dijital satıcılar üzerinden kiralanabilir veya satın alınabilir.

Moon (2009)

Uzayda geçen filmler arasında belki de en küçük ölçekli yapımlardan biri olan Moon, ayda tek başına bir maden işleten ve üç yıllık vardiyasının sonuna gelmek üzere olduğuna inanan bir adamın hikayesini anlatıyor. Ancak sağlığı aniden kötüleştiğinde ve ciddi bir kazadan kıl payı kurtulduğunda, ayda gerçekte ne yaptığını sorgulamaya başlar.

Sam Rockwell’in kariyerinin en iyi performanslarından birine ev sahipliği yapan ve sınırlı bütçesine rağmen inanılmaz bir prodüksiyon tasarımına sahip olan Moon, dışarıda kalmış en iyi uzay gerilimlerinden biri.

Moon, Amazon Prime Video ve diğer dijital satıcılar üzerinden kiralanabilir veya satın alınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir