Kanser Olan Christoph Daum’dan Hastalığı İle İlgili Açıklama

DW Türkçe’de yer alan haberde; Haftaya Salı günü 70 yaşını dolduracak olan bölgeyi çalıştırıcı, Alman gazetesi Express’e verdiği röportajda, akciğer kanseriyle mücadelesini “iyimserlik, öz güven ve mizah” ile sürdürdüğünü söyledi.

“Akut, iltihaplı kanser hastalığı, ilaçla kontrol altında tutabildiğimiz kronik bir hâle dönüşümüyi azalttığı” diyen Daum, şu an “çok iyi geri bildirimler geçirdiği” ve bu nedenle “terapilerin işe yaradığına, iyileşmenin olumlu yanıt verdiğine, kanserin hayatta kaldığını de gerilediğine” inandığını ifade etti.

Ancak hemen çok büyük gelişmelerin yaşanmaması ifade eden Daum, böylesi bir hastalıkla mücadelede her zaman çok dikkatli olunmasının koşulu olduğunu söyledi.

Akciğer kanserine karşı verilen yoğun bir iyileştirme tedavisi ve “nefes ve farklı egzersizleri, evde egzersiz ve fiziksel egzersizlerin” faydalı olabileceğini vurgulayan Alman teknik direktör, “Vücudum bana dinlenmem yerinde mesaj ayet de ben izinsiz bir şeyler yapıyorum” dedi.

Günlük rutininin hafif tempolu koşusu, koşusu, saunaya gitmesi ve kendi kondisyon sahasında antrenman yapmayı başardığını belirten Daum, “En az kas kaybını durdurabiliyorum” dedi. Önünde iki iyileşme seansının daha iyi olduğunu ifade eden Daum, “Ondan sonrasına bakacağız” diye ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir