Kızılcık Şerbeti’nin Nilay’ı Feyza Civelek çarpıcı itiraflar: 1.5 ayda 21 kilo verdim

Son dönemin en çok izleyenen dizilerinden Kızılcık Şerbeti’ndeki Nilay rolüyle tanınan Feyza Civelek YouTube’da yayınlanan Katarsis’e katıldı.

Toplumumuzdaki güzellik algısı üzdü

Hayranları tarafından özel hayatı merak edilen Civelek, çarpıcı itiraflarda bulundu.

1.5 ayda 21 verdikten sonra yapımcılardan daha çok teklif geldiğini söyleyen Civelek, toplumumuzdaki güzellik algısının kendisini üzdüğünü dile getirdi.

Aile yaşamından oyunculuk hayatına kadar çok samimi itiraflarda bulunan Feyza Civelek’in açıklamalarından açıklamalarından ara başlıklar:

“Nilay oldum bir nevi”

“Bu ben olmalıyım dedim. Bu benim hayatımın rolü olduğunu düşündüm. Çünkü ben Nilay’ı benimsedim. Nilay oldum bir nevi. Yabancılaşmadığım için bu rolde kendimi buldum. Nilay aslında kötü ama cahil kötü. Daha önce hiç sevgi görmemiş, sevgi görmediği için de bu sevgiyi çevresinde arayan ve ön planda olmak isteyen bir karakter. Ben Nilay’a komiklik ekleyerek onun iç güzelliğini göstermeye çalışıyorum.

Başta hiç alışamadım tesettürlü olmak garip geldi. Benim bir kaç arkadaşım dışında ailemizde ve hiç tesettürlü yok. Çevremde görsem alışık olacağım bir durum olacaktı. Bu dizide tesettürlü olmam farklı ailelerin iç yüzünü görmeme olanak sağladığı için oyunculuğumu da geliştirdi.”

“Köpeğime çok düşkündüm”

Köpeğim vardı, vefat etti. Ben köpeğime çok düşkündüm, 11 yıl benimle yaşadı. Evladım gibiydi. Oğlum diye seviyodum. Nereye gitsem peşime geliyordu. Köpeğimi kaybettim ve sırtıma dövmesini yaptırdım. Onu kaybettikten sonra sedef hastası oldum. Üzüntüden sıkıntıdan saç kıran oldum. Bir sürü sıkıntı yaşadım ve bu biraz benim dönüm noktam oldu. Hayatımda ilk kez en değer verdiğim şeylerden birini kaybettim çünkü. O süreci zor yaşadım, zor atlattım ama hayat bir şekilde devam ediyor. 3-4 ay önce de dedemi kaybettim. Yaşadığım her kayp hem bana bir ders oluyor hem de benden bir şeyler götürüyor.

“1.5 ayda 21 kilo verdim”

Ben 1.5 ayda 21 kilo verdim onun öncesinde çok kilolu bir zaman geçirdim. O zaman çok depresyondaydım. Bu bana çok öz güven eksikliği getirdi. Sonra klio verince hayatım gerçekten tam anlamıyla değişti. Kendime güven kazandım. Olmak istediğim yere ulaştığım için kendime geldim.

“Kilolu oyunculara başrol vermiyorlar”

Kilolu oyunculara başrol vermiyorlar. Ben bir film için anlaşmıştım, kiloluyum diye olmadı. Zayıfladıktan sonra çok fazla teklif gelmeye başladı. Çünkü güzellik algısı maalesef var.

“Mutluyum”

Bu zamana kadar güçlü bir karakterle neleri aşıp bu zaman geldiğim için kendimle gurur duyuyorum. Ama neler çektiğimi düşününce de bazen içerleniyorum. Herkesin çektiği bir takım şeyler vardır ailesel olarak. Benim çok büyük travmalarım olmadı ama yine de küçücük şeyler bile aslında bize engel değil, o engelleri aşmak için çok çaba sarf ettiğim zamanlar oldu. Bu çabalarım da beni bazen yıpratıyordu. Sonuç olarak bu çabalar beni bu günlere getirdiği için çok mutluyum.

Benim çocukluğumda kendine güvenme eksiliği vardı. Babamla aynı evdeydik ama her zaman baba figürü daha gerideydi. Her şeyimize her koşulda annem hallederdi. Biz de o yüzden o babamın veremediği sevgiyi kardeşimle beraber annemden bulduk. Babama, ‘Neden annemin omuzlarındaki yükü almadın?’ diye sormak isterdim.

“Yanımda olmayı hak etmiyorsun'”

Kalbimi kıran kişiye şu cümleleri kurmak isterdim, ‘Keşke hayatımın kötü zamanlarında da benim yanımda olsaydın. Eğer olsaydın o kadar yıpranmazdım. Kötü zamanımda yanımda olmadığın için şu an yanımda olmayı hak etmiyorsun.'”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir