Vivo’nun katlanabilir telefonları X Fold 3 ve X Fold 3 Pro için geri sayım başladı

Vivo, Mart ayında Çin’de büyük bir lansman etkinliği düzenlemeye hazırlanıyor. Markanın, yeni nesil katlanabilir telefonları Vivo X Fold 3 ve Vivo X Fold 3 Pro’yu tanıtması bekleniyor. Bu cihazların birkaç hafta önce tespit edilen IMEI veritabanı listeleri, sırasıyla V2303A ve V2337A model numaralarına sahip olduklarını ortaya koydu. Beklenen lansmandan önce her iki cihaz da Çin’deki MIIT otoritesinden onay aldı.

MIIT düzenleyici kurumundan onay alan Vivo X Fold 3 ve X Fold 3 Pro ile ilgili ekran görüntüleri mevcut. Ne yazık ki, listeler bu cihazların özellikleri hakkında herhangi bir bilgi içermiyor. Ancak dedikodular bu cihazların bazı özelliklerini zaten sızdırdı.

Vivo’nun katlanabilir telefonları X Fold 3 ve X Fold 3 Pro için geri sayım başladı

Söylentilere göre Vivo X Fold 3 Pro, Snapdragon 8 Gen 3 çipseti ile donatılmış premium bir cihaz olacak. 5,700mAh kapasiteli bir batarya ile 100W kablolu ve 50W kablosuz şarj desteği sunma ihtimali bulunuyor. Cihazın, 120Hz yenileme hızını destekleyen 2K çözünürlüklü bir iç ekran ile gelmesi bekleniyor. Güvenlik için hem dış hem de iç ekranlarda ultrasonik ekrana entegre parmak izi tarayıcı bulunacak. Arka kamera kurulumunun OIS desteğine sahip 50 megapiksel OV50H ana kamera, ultra geniş lens ve 64 megapiksel periskop telefoto kamera içermesi bekleniyor.

Diğer yandan, Vivo X Fold 3‘ün Snapdragon 8 Gen 2 çipseti ile donatılmış daha uygun fiyatlı bir katlanabilir telefon olacağı söyleniyor. Güvenlik için yan tarafta bir parmak izi sensörüne sahip olması ve 5,600mAh kapasiteli bir bataryayı bünyesinde barındırması bekleniyor. Kablolu şarj özellikleri hakkında bir bilgi olmamasına rağmen, kablosuz şarj desteğinin olmayacağı belirtiliyor.

Vivo X Fold 3‘ün arka kamera kurulumunun 50 megapiksel OV50H ana kamera içermesi beklenirken, periskop zoom kamerasının bulunmayabileceği öngörülüyor. Her iki modelin de Android 14 tabanlı Origin OS 4 ile sevk edilmesi bekleniyor. X Fold 3’ün 230 gramın altında ağırlığıyla piyasadaki en hafif katlanabilir telefonlardan biri olabileceği düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir